Proč použít pro zateplení stříkané pěnové izolační materiály aplikované vaší firmou?
Používáme pouze kvalitní materiály od společnosti SYNTHESIA INTERNACIONAL, která je již více než 20 let výrobcem izolačních pěn.
Jaké je složení stříkané pěnové izolace?
Stříkaná polyuretanová pěna, je směs dvou látek (pryskyřice a Izokyanátu), při jejichž smíchání pod určitou teplotou a tlakem vznikne směs, ve které nadouvadla vytvoří obrovské množství malých vzduchových bublinek. Směs pomocí nadouvadel expanduje na 50 až 150 násobek svého původního objemu, v závislosti na druhu použitých nadouvadel. U pěny S7140 jsou používána nadouvadla na vodní bázi. Pěny dělíme dle vzniklé buněčné struktury na otevřenou, nebo uzavřenou strukturu buněk.
Kde všude je možné stříkanou pěnovou izolaci použít?
Stříkanou pěnovou izolací lze nahradit prakticky veškeré tzv. klasické izolační postupy a materiály, ať tepelně izolační, tak hydroizolační při výstavbě, nebo rekonstrukci objektů. Používá se od izolace základů, podlah, až po izolaci obvodového pláště budov a střech. Každá pěnová izolace má své technické parametry a vlastnosti. Odborníci naší firmy vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.
Jaký je rozdíl mezi pěnami?
Polyuretanové pěny se skládají ze složek ( pryskyřice – izokianato) čili základ zůstává stejný. Někteří výrobci do nich přidávají různé příměsi ( sója, kukuřice atd). Jde jenom o malé množství příměsi, jelikož přírodní materiály degradují oproti syntetickým materiálům, jde zřejmě o zavádějící informace.

Daleko důležitější je aby tyto izolační materiály byly vyrobeny od výrobců s dlouholetou tradicí a hlavně aby byly použity vzhledem k tomu do jakých prostorů se mají aplikovat (suché, mokré) jde-li o prostory větrané či nikoliv, nutnost parozábrany či nikoliv.

V poslední řadě jde o způsob aplikace.

Jak dlouho pěna vydrží?
Správně nainstalovaná pěna nemění svůj tvar a vydrží po celou dobu životnosti budovy. Stříkaná pěna drží velmi pevně a prakticky přilne na všechny podklady a je schopna se flexibilně prizpůsobit pohybu budovy během teplotních výkyvů.
Mohu nastříkat pěnovou izolaci na betonové zdi ve sklepě?
Ano, a to nejen na vnitřní stěny, ale i na venkovní zdi, například jako izolace základu před zasypáním hlínou.
Kde je možné stříkanou pěnovou izolaci použít?
Stříkaná pěnova izolace se používá k téměř libovolné aplikaci od izolace základu, izolace stěn, izolace krovu až po izolaci plochých střech střech. Nicméně každá pěnová izolace má své aplikačni vlastnosti. Pro izolaci základu není doporučeno používat otevřené buněčné pěny, pro tento druh se používá uzavřená struktura buňky. Odborníci naší firmy Vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.